Totaalitilastot


Feeniksin ja edeltäjiensä paidassa virallisissa sarjaotteluissa pelanneet pelaajat. Ottelutilastoon on laskettu vain ne ottelut, joissa pelaaja on käynyt kentll.

Pelimiehet 2005-2008 Keski-Suomen Harrastesarja
LPK/Pelimiehet 2008-2010 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2010-11 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2011- Keski-Suomen ja Itä-Suomen yhdistetty Kakkonen
Fs Feeniks II 2011- Keski-Suomen Kolmonen


#PelaajaOttelutMaalitSyötötYhteensä
1.Holopainen Teemu1279992191
2.Luoma Oskari6911746163
3.Kukko Tuomas1286479143
4.Vesanen Jussi564659105
5.Kauppinen Toni815248100
6.Kangastie Tommi71274168
7.Laitinen Asseri64193857
8.Isosaari Iiro19351954
9.Ahola-Olli Juha59222446
10.Heino Joonas50222446
11.Eirola Timo35281745
12.Jaatinen Jukka63202545
13.Torkki Matias31241640
14.Jntti Henri42122739
15.Nikulainen Lasse51162238
16.Tedesco Gustavo1427633
17.Ates Gokhan33181533
18.Berhane Hagos19151732
19.Tikkanen Teemu29111930
20.Heiskanen Jouni41191029
21.Martikainen Riku16171229
22.Nieminen Joona14151328
23.Komppa Paavo3118927
24.Erola Sami35161127
25.Szerovay Mihaly22151227
26.Ojanen Juhani2818826
27.Alasaarela Tuomas1515924
28.Sippola Risto22131124
29.Vlimki Ossi1217522
30.Tervo Matti15111021
31.Savola Matti1414519
32.Piippa Mikko2015318
33.Miettinen Kimmo1912618
34.Sainomaa Aapo2013417
35.Salmela Aleksi117916
36.Vaahtoluoto Ville1410515
37.Sopanen Taneli810515
38.Huisko Miikka119413
39.Pitknen Marko138513
40.Heikkinen Risto9821113
41.Liimatainen Ilmari3221113
42.Tarvainen Mikko136612
43.Taavila Tommi233912
44.Sieppi Artturi310111
45.Santala Otto-Eeti97310
46.Hakkarainen Joonas86410
47.Vehmas Juho8459
48.Lajunen Markus13448
49.Haataja Matti10448
50.Khr Antti4448
51.Immonen Jaakko50178
52.Kokki Ari-Pekka23617
53.Rousu Pekka7617
54.Kuusela Anssi4437
55.Pisil Lauri6426
56.Åkerla Jonne5426
57.Kuosmanen Timo12415
58.Kaipainen Antti11235
59.Moisio Erkka11404
60.Johnson Jari-Pekka8404
61.Heinäaho Miso11134
62.Laaksonen Ville8044
63.Amstein Torsten3303
64.Kinnunen Ville17213
65.Sedivy Ondrej9213
66.Laaksonen Sami7213
67.Bondas Micke6213
68.Simo Ville6213
69.Turpeinen Tuomas3213
70.Laitila Henri2213
71.Savolainen Jani2213
72.Suoniemi Matti10123
73.Rosenblad Joni1123
74.Lintil Atte7202
75.Aalto Pekka6202
76.Hegyi Andrs4202
77.Pakarinen Juha11022
78.Martinotti Giampaolo7022
79.Hulkko Jarkko2022
80.Lindfors Onni3101
81.Ala-Kojola Tuomo8011
82.Paatelainen Risto4011
83.Mikkola Joonas8000
84.Heinonen Juho7000
85.Tiihonen Miika6000
86.Maliniemi Arttu2000
87.Lehtinen Marko2000
88.Kankainen Joni2000
89.Issakainen Tomi2000
90.Kallunki Joonas1000
91.Oma Maali0000
92.Kataja Petri0000