Totaalitilastot


Feeniksin ja edeltäjiensä paidassa virallisissa sarjaotteluissa pelanneet pelaajat. Ottelutilastoon on laskettu vain ne ottelut, joissa pelaaja on käynyt kentll.

Pelimiehet 2005-2008 Keski-Suomen Harrastesarja
LPK/Pelimiehet 2008-2010 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2010-11 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2011- Keski-Suomen ja Itä-Suomen yhdistetty Kakkonen
Fs Feeniks II 2011- Keski-Suomen Kolmonen


#PelaajaOttelutMaalitSyötöt Yhteensä
1.Holopainen Teemu1279992191
2.Kukko Tuomas1286479143
3.Vesanen Jussi564659105
4.Kauppinen Toni815248100
5.Luoma Oskari6911746163
6.Kangastie Tommi71274168
7.Laitinen Asseri64193857
8.Jntti Henri42122739
9.Jaatinen Jukka63202545
10.Ahola-Olli Juha59222446
11.Heino Joonas50222446
12.Nikulainen Lasse51162238
13.Isosaari Iiro19351954
14.Tikkanen Teemu29111930
15.Eirola Timo35281745
16.Berhane Hagos19151732
17.Torkki Matias31241640
18.Ates Gokhan33181533
19.Nieminen Joona14151328
20.Martikainen Riku16171229
21.Szerovay Mihaly22151227
22.Erola Sami35161127
23.Sippola Risto22131124
24.Heikkinen Risto9821113
25.Liimatainen Ilmari3221113
26.Heiskanen Jouni41191029
27.Tervo Matti15111021
28.Komppa Paavo3118927
29.Alasaarela Tuomas1515924
30.Salmela Aleksi117916
31.Taavila Tommi233912
32.Ojanen Juhani2818826
33.Immonen Jaakko50178
34.Tedesco Gustavo1427633
35.Miettinen Kimmo1912618
36.Tarvainen Mikko136612
37.Vlimki Ossi1217522
38.Savola Matti1414519
39.Sopanen Taneli810515
40.Vaahtoluoto Ville1410515
41.Pitknen Marko138513
42.Vehmas Juho8459
43.Sainomaa Aapo2013417
44.Huisko Miikka119413
45.Hakkarainen Joonas86410
46.Haataja Matti10448
47.Khr Antti4448
48.Lajunen Markus13448
49.Laaksonen Ville8044
50.Piippa Mikko2015318
51.Santala Otto-Eeti97310
52.Kuusela Anssi4437
53.Kaipainen Antti11235
54.Heinäaho Miso11134
55.Åkerla Jonne5426
56.Pisil Lauri6426
57.Rosenblad Joni1123
58.Suoniemi Matti10123
59.Hulkko Jarkko2022
60.Martinotti Giampaolo7022
61.Pakarinen Juha11022
62.Sieppi Artturi310111
63.Kokki Ari-Pekka23617
64.Rousu Pekka7617
65.Kuosmanen Timo12415
66.Bondas Micke6213
67.Kinnunen Ville17213
68.Laaksonen Sami7213
69.Laitila Henri2213
70.Savolainen Jani2213
71.Sedivy Ondrej9213
72.Simo Ville6213
73.Turpeinen Tuomas3213
74.Ala-Kojola Tuomo8011
75.Paatelainen Risto4011
76.Johnson Jari-Pekka8404
77.Moisio Erkka11404
78.Amstein Torsten3303
79.Aalto Pekka6202
80.Hegyi Andrs4202
81.Lintil Atte7202
82.Lindfors Onni3101
83.Heinonen Juho7000
84.Issakainen Tomi2000
85.Kallunki Joonas1000
86.Kankainen Joni2000
87.Kataja Petri0000
88.Lehtinen Marko2000
89.Maliniemi Arttu2000
90.Mikkola Joonas8000
91.Oma Maali0000
92.Tiihonen Miika6000







Seuraavat sarjapelit


Pojat 2007


Pojat 2010/11