Totaalitilastot


Feeniksin ja edeltäjiensä paidassa virallisissa sarjaotteluissa pelanneet pelaajat. Ottelutilastoon on laskettu vain ne ottelut, joissa pelaaja on käynyt kentll.

Pelimiehet 2005-2008 Keski-Suomen Harrastesarja
LPK/Pelimiehet 2008-2010 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2010-11 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2011- Keski-Suomen ja Itä-Suomen yhdistetty Kakkonen
Fs Feeniks II 2011- Keski-Suomen Kolmonen


#PelaajaOttelutMaalit SyötötYhteensä
1.Luoma Oskari6911746163
2.Holopainen Teemu1279992191
3.Kukko Tuomas1286479143
4.Kauppinen Toni815248100
5.Vesanen Jussi564659105
6.Isosaari Iiro19351954
7.Eirola Timo35281745
8.Kangastie Tommi71274168
9.Tedesco Gustavo1427633
10.Torkki Matias31241640
11.Ahola-Olli Juha59222446
12.Heino Joonas50222446
13.Jaatinen Jukka63202545
14.Laitinen Asseri64193857
15.Heiskanen Jouni41191029
16.Ates Gokhan33181533
17.Komppa Paavo3118927
18.Ojanen Juhani2818826
19.Martikainen Riku16171229
20.Vlimki Ossi1217522
21.Nikulainen Lasse51162238
22.Erola Sami35161127
23.Berhane Hagos19151732
24.Nieminen Joona14151328
25.Szerovay Mihaly22151227
26.Alasaarela Tuomas1515924
27.Piippa Mikko2015318
28.Savola Matti1414519
29.Sippola Risto22131124
30.Sainomaa Aapo2013417
31.Jntti Henri42122739
32.Miettinen Kimmo1912618
33.Tikkanen Teemu29111930
34.Tervo Matti15111021
35.Sopanen Taneli810515
36.Vaahtoluoto Ville1410515
37.Sieppi Artturi310111
38.Huisko Miikka119413
39.Pitknen Marko138513
40.Salmela Aleksi117916
41.Santala Otto-Eeti97310
42.Tarvainen Mikko136612
43.Hakkarainen Joonas86410
44.Kokki Ari-Pekka23617
45.Rousu Pekka7617
46.Vehmas Juho8459
47.Haataja Matti10448
48.Khr Antti4448
49.Lajunen Markus13448
50.Kuusela Anssi4437
51.Åkerla Jonne5426
52.Pisil Lauri6426
53.Kuosmanen Timo12415
54.Johnson Jari-Pekka8404
55.Moisio Erkka11404
56.Taavila Tommi233912
57.Amstein Torsten3303
58.Heikkinen Risto9821113
59.Liimatainen Ilmari3221113
60.Kaipainen Antti11235
61.Bondas Micke6213
62.Kinnunen Ville17213
63.Laaksonen Sami7213
64.Laitila Henri2213
65.Savolainen Jani2213
66.Sedivy Ondrej9213
67.Simo Ville6213
68.Turpeinen Tuomas3213
69.Aalto Pekka6202
70.Hegyi Andrs4202
71.Lintil Atte7202
72.Immonen Jaakko50178
73.Heinäaho Miso11134
74.Rosenblad Joni1123
75.Suoniemi Matti10123
76.Lindfors Onni3101
77.Laaksonen Ville8044
78.Hulkko Jarkko2022
79.Martinotti Giampaolo7022
80.Pakarinen Juha11022
81.Ala-Kojola Tuomo8011
82.Paatelainen Risto4011
83.Heinonen Juho7000
84.Issakainen Tomi2000
85.Kallunki Joonas1000
86.Kankainen Joni2000
87.Kataja Petri0000
88.Lehtinen Marko2000
89.Maliniemi Arttu2000
90.Mikkola Joonas8000
91.Oma Maali0000
92.Tiihonen Miika6000







Seuraavat sarjapelit


Pojat 2007


Pojat 2010/11