Totaalitilastot


Feeniksin ja edeltäjiensä paidassa virallisissa sarjaotteluissa pelanneet pelaajat. Ottelutilastoon on laskettu vain ne ottelut, joissa pelaaja on käynyt kentll.

Pelimiehet 2005-2008 Keski-Suomen Harrastesarja
LPK/Pelimiehet 2008-2010 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2010-11 Keski-Suomen Kakkonen
Fs Feeniks 2011- Keski-Suomen ja Itä-Suomen yhdistetty Kakkonen
Fs Feeniks II 2011- Keski-Suomen Kolmonen


#PelaajaOttelut MaalitSyötötYhteensä
1.Kukko Tuomas1286479143
2.Holopainen Teemu1279992191
3.Heikkinen Risto9821113
4.Kauppinen Toni815248100
5.Kangastie Tommi71274168
6.Luoma Oskari6911746163
7.Laitinen Asseri64193857
8.Jaatinen Jukka63202545
9.Ahola-Olli Juha59222446
10.Vesanen Jussi564659105
11.Nikulainen Lasse51162238
12.Heino Joonas50222446
13.Immonen Jaakko50178
14.Jntti Henri42122739
15.Heiskanen Jouni41191029
16.Eirola Timo35281745
17.Erola Sami35161127
18.Ates Gokhan33181533
19.Liimatainen Ilmari3221113
20.Komppa Paavo3118927
21.Torkki Matias31241640
22.Tikkanen Teemu29111930
23.Ojanen Juhani2818826
24.Kokki Ari-Pekka23617
25.Taavila Tommi233912
26.Sippola Risto22131124
27.Szerovay Mihaly22151227
28.Piippa Mikko2015318
29.Sainomaa Aapo2013417
30.Berhane Hagos19151732
31.Isosaari Iiro19351954
32.Miettinen Kimmo1912618
33.Kinnunen Ville17213
34.Martikainen Riku16171229
35.Alasaarela Tuomas1515924
36.Tervo Matti15111021
37.Nieminen Joona14151328
38.Savola Matti1414519
39.Tedesco Gustavo1427633
40.Vaahtoluoto Ville1410515
41.Lajunen Markus13448
42.Pitknen Marko138513
43.Tarvainen Mikko136612
44.Kuosmanen Timo12415
45.Vlimki Ossi1217522
46.Heinäaho Miso11134
47.Huisko Miikka119413
48.Kaipainen Antti11235
49.Moisio Erkka11404
50.Pakarinen Juha11022
51.Salmela Aleksi117916
52.Haataja Matti10448
53.Suoniemi Matti10123
54.Santala Otto-Eeti97310
55.Sedivy Ondrej9213
56.Ala-Kojola Tuomo8011
57.Hakkarainen Joonas86410
58.Johnson Jari-Pekka8404
59.Laaksonen Ville8044
60.Mikkola Joonas8000
61.Sopanen Taneli810515
62.Vehmas Juho8459
63.Heinonen Juho7000
64.Laaksonen Sami7213
65.Lintil Atte7202
66.Martinotti Giampaolo7022
67.Rousu Pekka7617
68.Aalto Pekka6202
69.Bondas Micke6213
70.Pisil Lauri6426
71.Simo Ville6213
72.Tiihonen Miika6000
73.Åkerla Jonne5426
74.Hegyi Andrs4202
75.Kuusela Anssi4437
76.Khr Antti4448
77.Paatelainen Risto4011
78.Amstein Torsten3303
79.Lindfors Onni3101
80.Sieppi Artturi310111
81.Turpeinen Tuomas3213
82.Hulkko Jarkko2022
83.Issakainen Tomi2000
84.Kankainen Joni2000
85.Laitila Henri2213
86.Lehtinen Marko2000
87.Maliniemi Arttu2000
88.Savolainen Jani2213
89.Kallunki Joonas1000
90.Rosenblad Joni1123
91.Kataja Petri0000
92.Oma Maali0000







Seuraavat sarjapelit


Pojat 2007


Pojat 2010/11